Derby Krakowa bez sympatyków Wisły!
26.02.2020

Obecna sytuacja ligowa w ekstraklasie powoduje, iż derby Krakowa zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Cracovia plasuje się bowiem na pozycji wicelidera, natomiast Wisła ma za sobą aż pięć zwycięstw z rzędu. Już 3 marca obie ekipy zmierzą się na stadionie Cracovii. Rywalizację drużyn nie będą mogli obserwować kibice gości.

We wtorek Wisła Kraków wydała komunikat, w którym poinformowała, iż klub cały czas oczekuje od Cracovii odpowiedniej puli biletów, która przysługuje drużynie zgodnie z obowiązującymi zasadami. Goście powinny otrzymać 5% udostępnionych miejsc do sprzedaży.

Cracovia w środę wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Jak twierdzi gospodarz tej potyczki, Wisła Kraków nie zaakceptowała przedstawionych środków zaradczych, które mają zabiec ewentualnym nieprzyjemnością związanym z meczem takiej rangi. W związku z tym, zarząd MKS Cracovia odmówił przyjęcie zorganizowanej grupy kibiców Wisła na swoim stadionie.

Klub swoją decyzję argumentuje tym, iż istnieje realne zagrożenie niebezpieczeństwa dla uczestników tego spotkania. Zespół opiera się także na wydarzeniach, które występowałby w przeszłości podczas meczów tych ekip.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO