Legia bez kary dla kibiców. NKO uchyliła zakaz!

26.02.2020

Najpierw zawieszenie, teraz uchylenie. Kibice Legii Warszawa będą znajdujący się podczas starcia z ŁKS-em będą mogli pojawić się na każdym kolejnym meczu swojego ulubionego zespołu. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła zakaz, który nałożyła na drużynę Komisja Ligi.

Cała sytuacja odnosi się do postawy kibiców Legii podczas rywalizacji z ŁKS-em. Na trybunie północnej, czyli znanej powszechnie jako “Żylecie” pojawił się transparent, na którym skierowano słowa do potencjalnego inwestora Polonii. Treść tego komunikatu można było traktować jako groźbę, stąd Komisja Ligi postanowiła nałożyć na Legię grzywnę w wysokości 50 tys. złotych oraz karę w postaci zakazu stadionowego na jeden mecz dla osób, które przebywały w tym czasie na trybunie północnej.

Kibice warszawskiej ekipy, którzy byli w trakcie potyczki z ŁK-sem na trybunie północnej, początkowo mieli nie pojawić się na starciu z Jagiellonią Białystok. Legia wystosowała jednak prośbę do NKO o zawszenie kary. Komisja pozytywnie rozpatrzyła ten wniosek.

W środę zadecydowano, by ostatecznie uchylić karę dotyczącą zakazu udziału kibiców w jakimkolwiek spotkaniu Legii. Klub ze stolicy naszego kraju musi cały czas zapłacić 50 tysięcy złotych kary.