Zapis w kontrakcie został aktywowany. Putnocky przedłużył kontrakt ze Śląskiem

Śląsk przedłużył kontrakt z Matusem Putnockym. Klub aktywował opcję, na mocy której Słowak miał zostać we Wrocławiu dłużej o jeden sezon.

Matus Putnocky trafił do Śląska w letnim oknie transferowym na zasadzie wolnego transferu z Lecha Poznań. Miał zastąpić Jakuba Słowika, który przeszedł za 250 tysięcy euro do japońskiej J-League.

Słowak nie miał problemu ze wskoczeniem do wyjściowej jedenastki zespołu Vitezslava Lavicki. W obecnym sezonie wystąpił we wszystkich 23 ligowych spotkaniach. Sześć z nich zakończył z czystym kontem.

Podczas meczu z Pogonią w 22. kolejce Putnocky przekroczył granicę 1800 minut na boisku w sezonie. To oznaczało, że w jego kontrakcie aktywowano opcję, według której miał przedłużyć umowę z zespołem do końca sezonu 2020/2021. Dziś klub oficjalnie poinformował o tym na swojej stronie internetowej.

Trzeba przyznać, że Śląsk ma szczęście do słowackich bramkarzy. W latach 2010-2014 podstawowym golkiperem zespołu był bowiem Marian Kelemen. Słowak sięgnął z zespołem po mistrzostwo Polski w 2012 roku.

W najbliższej kolejce Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Matus Putnocky bez wątpienia będzie miał kilka okazji do tego, żeby zabłysnąć w Derbach Dolnego Śląska.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO