Hubert Wołąkiewicz bliski Widzewa. Wzmocnienie w walce o awans?

Kolejny znany piłkarz może trafić do Widzewa Łódź. Hubert Wołąkiewicz, który przez ostatnie lata grał w Chojniczance Chojnice, rundę wiosenną spędzi prawdopodobnie w zespole Marcina Kaczmarka.

34-letniego obrońcy nie trzeba przedstawiać fanom polskiego futbolu. Hubert Wołąkiewicz występował m.in. w Lechu, Lechii Amice i Cracovii. Miał na koncie również zagraniczny epizod – w 2015 roku był piłkarzem rumuńskiej Astry Giurgiu. Zagrał również czterokrotnie w reprezentacji Polski.

Przez ostatnie dwa i pół roku występował w Chojniczance Chojnice. W barwach pierwszoligowca zagrał w 63 meczach, w których siedmiokrotnie trafił do siatki. Od początku sezonu grał regularnie, dopiero w ostatnich kolejkach rundy jesiennej został posadzony na ławce rezerwowych.

Nowym zespołem Huberta Wołąkiewicza prawdopodobnie będzie Widzew Łódź. 34-latek podpisał z klubem półroczną umowę z opcją przedłużenia. Były piłkarz Lecha byłby drugim, po Marcinie Robaku, zawodnikiem w kadrze łódzkiego zespołu z występami w reprezentacji Polski na koncie.

W tej chwili Widzew jest liderem w 2. lidze. W najbliższą sobotę zespół wraca po zimowej przerwie do rozgrywek. Rywalem łodzian będzie Olimpia Elbląg.

Fot. YouTube