Tata dołączy do syna. Wisła znalazła następcę Brzęczka
14.07.2018
Ostatnia aktualizacja 16 lipca, 2018 o 13:16

Jak poinformowała Wisła Płock na swojej oficjalnej stronie nowym trenerem zespołu zostanie Dariusz Dźwigała. Szkoleniowiec ma podpisać roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy. Szkoleniowiec oficjalnie zostanie przedstawiony 20 lipca na przedmeczowej konferencji prasowej. W Wiśle występuje jego syn, Adam.

Gdy selekcjonerem reprezentacji Polski został Jerzy Brzęczek, klub z Płocka został bez trenera. Wybór działaczy padł na Dariusza Dźwigałę. 49-letni szkoleniowiec jako piłkarz rozegrał 258 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których zdobył 34 bramki. Jest wychowankiem Drukarza Warszawa, z którego trafił do Polonii Warszawa. Występował również w Górniku Zabrze, GKS Katowice oraz Pogoni Szczecin. Grał również w zagranicznych klubach: izraelskim Hapoelu Kfar Saba i tureckim Diyarbakirsporu Kulübü.

W karierze trenerskiej pracował natomiast w Starcie Otwock, Radomiaku Radom, jako asystent Tomasza Hajto w Jagiellonii Białystok, Victorii Sulejówek, Arce Gdynia, Polonii Warszawa, Dolcanie Ząbki oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała. Ostatnio był selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 18 i 19.


Sztab szkoleniowy Nafciarzy tworzyć będą: dwaj asystenci Kamil Zieleźnik i Andrzej Wyroba, trener przygotowania fizycznego Leszek Dyja, który pracę w klubie będzie łączył z pracą w reprezentacji, trener bramkarzy Andrzej Krzyształowicz, kierownik drużyny Piotr Soczewka oraz fizjoterapeuci Paweł Nowacki i Marcin Kowalski. Wraz z Brzęczkiem z klubu odchodzą natomiast jego asystenci: Tomasz Mazurkiewicz i Mateusz Łajczak oraz analityk Michał Siewierski.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO