Oficjalnie: Dejan Drazić wypożyczony do Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin przeprowadziło drugi transfer podczas zimowego okna transferowego. Na zasadzie wypożyczenia do “Miedziowych” trafił Dejan Drazić, który przez ostatnie 1,5 roku występował w Slovanie Bratysława.

24-letni Serb ma na koncie występy w hiszpańskich zespołach – Celcie Vigo i Realu Valladolid. Latem 2018 roku trafił do Slovana Bratysława, którego wówczas trenerem był Martin Sevela, który obecnie prowadzi lubinian. Od tamtej pory wystąpił w 66 meczach słowackiego zespołu, zdobył 14 bramek i zaliczył 17 asyst.

W ostatnich dniach pojawiła się plotka o tym, że na zasadzie wypożyczenia do Zagłębia trafi Aleksandar Cavrić. Ostatecznie jednak “Miedziowi” sięgnęli po innego serbskiego skrzydłowego, Dejana Drazicia. 24-latek spędzi w Lubinie najbliższe pół roku.

Zagłębie Lubin podczas okna transferowego ożywiło się dopiero w ostatnich dniach. Najpierw do zespołu trafił Rosjanin Jewgienij Baszkirow, a Drazić jest drugim nowym piłkarzem w zespole Seveli. Choć “Miedziowi” długo czekali z przeprowadzeniem transferów, nie wykluczano tego.

Myślę, że ciągle jest to możliwe. Nie chcemy jednak robić transferów na siłę, najważniejsza jest dla nas jakość. Dlatego nie możemy robić transferów dla samej idei. – wyznał w rozmowie z nami Martin Sevela.

Transfer Drazicia może okazać się potwierdzeniem tych słów. Trener Zagłębia pracował już z Serbem i wie, jaki może wnieść wkład do zespołu.

Fot. YouTube/Zagłębie Lubin