Szwajcaria wprowadza środki ostrożności. Kolejka Super League przełożona!
28.02.2020

Pojawiające się przypadki zarażenia koronawirusem powodują, iż wiele wydarzeń nie tylko sportowych, ale również kulturalnych jest odwoływanych lub odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Specjalnie środki ostrożności wprowadza Szwajcaria. Każda impreza sportowa, na której może pojawić się więcej niż 1000 osób, przebiegnie bez udziału kibiców. Władze ligi piłkarskiej postanowiły odwołać najbliższą kolejkę.

W Szwajcarii pojawiły się już osoby zarażone koronawiursem. Dlatego też, szwajcarski rząd nie zamierza ryzykować kolejnym przypadków, wprowadzając ograniczenia. W piątek pojawił się komunikat, który oznajmia, iż wszystkie imprezy z frekwencją 1000 osób lub więcej odbędą się bez udziału publiczności lub zostaną całkowicie odwołane. Jak na razie, ta reguła obowiązywać będzie do 15 marca.

Ryzykować nie zamierza piłkarska federacja, która odwołała najbliższe kolejki Super League oraz Challenge League. Spotkania miały odbyć się w dniach 28,29 luty i 1 marca. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że następne serie gier odbędą się bez udziału publiczności.

W Super League aktualnie prowadzi drużyna St.Gallen, która ma tyle samo punktów, co ekipa Young Boys. Na trzeciej lokacie plasuje się zespół FC Basel. Klub z Bazylei zagwarantował sobie w czwartek udział w 1/8 finału Ligi Europy.

fot. YouTube