Piękne gole ozdobą Superpucharu Polski. Arka obroniła trofeum

14.07.2018
Ostatnia aktualizacja 16 lipca, 2018 o 13:17

Arka Gdynia obroniła trofeum wywalczone rok temu, także na stadionie przy Łazienkowskiej. Wówczas do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Teraz wszystko rozstrzygnęło się w regulaminowym czasie gry. Dla zespołu z Gdyni był to trzeci udział w meczu o Superpuchar, a drugi zakończony sukcesem. Dla Legii to szósta porażka z rzędu.

Zdecydowanym faworytem nie tylko ekspertów, ale również bukmacherów, tego spotkania była Legia. Stawka na końcowy sukces Arki wynosiła – 6.20, a gospodarzy – 1.53! Nowy trener kluby z Gdyni nie zamierzał jechać do stolicy wyłącznie na wycieczkę. – Jestem dumny, że mogę zadebiutować od bardzo ważnego meczu. Jedziemy po to, by powalczyć. Nie wywiera na mnie wrażenia rywal, a tytuł, który mamy szansę zdobyć. To mnie uskrzydla – mówił przed meczem Zbigniew Smółka, który zastąpił Leszka Ojrzyńskiego.

Mecz niefortunnie rozpoczął się dla gości. Andrij Bohdanow skierował piłkę do własnej bramki już w drugiej minucie. Wyrównał Luka Zarandia po akcji Adama Marciniaka. Po dwóch kwadransach gry gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Wspaniałym uderzeniem z dystansu popisał się, po wycofaniu piłki z rzutu rożnego, Chris Philipps. W pierwszej połowie Arka nie tylko zdołała odrobić straty, ale na przerwę schodziła prowadząc 3:2.

W 38. minucie zrehabilitował się Bohdanow, zdobywając bardzo ładną bramkę z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się jeszcze Michał Janota, wykorzystując zagranie Damiana Zbozienia. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie. Piłkarze Arki po raz drugi z rzędu zdobyli Superpuchar Polski.

Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:3 (2:3)

1:0 Andrij Bohdanow (2-sam.)

1:1 Luka Zarandia (19)

2:1 Chris Philipps (30)

2:2 Andrij Bohdanow (38)

2:3 Michał Janota (45)

Legia: Malarz – Remy, Astiz, Wieteska – Vesović (46, Hlousek), Mączyński (57, Cafu), Philipps, Szymański (81, Nagy), Kucharczyk – Radović (57, Carlitos), Kante (73, Hamalainen).

Arka: Steinbors – Zbozień, Marić (60, Maghoma), Helstrup, Marciniak – Bohdanow (78, Sołdecki), Janota (72, Siemaszko), Nalepa – Zarandia (88, Socha), Kolew, Cvijanović (46, Danielak).

Żółte kartki: Kante, Mączyński, Vesovic,  Szymański,  Kucharczyk – Luka Maric, Nalepa.