Van Basten otwiera odwieczną debatę. „Każdy kto twierdzi, że Ronaldo…”
29.02.2020

Debata na temat lepszego piłkarza z dwójki Cristiano Ronaldo i Leo Messi trwa od wielu lat. Przez ten czas pojawiło się wiele argumentów, analiz statystycznych, rankingów, ale nadal największym wyznacznikiem pozostaje Złota Piłka. Temat postanowił jednak odkurzyć Marco van Basten.

Holender z pewnością dolał oliwy do ognia. Były pomocnik Ajaksu i Milanu zabrał głos w sprawie tej długoletniej debaty.

– Cristiano Ronaldo jest świetnym piłkarzem, ale ci, którzy twierdzą, że jest lepszy od Messiego, nie mają bladego pojęcia o futbolu.  Messi jest wyjątkowy, po prostu niepowtarzalny. Gracze tacy jak on pojawiają się co 50 lub 100 lat.  Jako dziecko zyskał pewien geniusz od Boga.

Jak już wspomnieliśmy największym wyznacznikiem jest jednak liczba Złotych Piłek lub innych trofeów. Tutaj póki co przewodzi Argentyńczyk. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że jest młodszy i może nadrobić swoją aktualną przewagę nad Portugalczykiem. W tym sezonie bazując na formie Juventusu oraz Barcelony raczej trudno będzie im dostać się chociażby do półfinału Ligi Mistrzów, co może być równoznaczne z brakiem otrzymania tej nagrody.

Pomimo tej debaty musimy po prostu szanować osiągnięcia obu tych zawodników. Ich liczba bramek, trofeów i wgranych spotkań robi wrażenie i po ich odejściu na emeryturę będziemy z pewnością tęsknić za tymi futbolowymi geniuszami.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO