Liga Narodów na stadionie Śląskim? Decyzja już niebawem
29.02.2020

Polscy kibice przyzwyczaili się, że spotkania reprezentacji Polski rozgrywane są na stadionie Narodowym. Już niebawem może to ulec zmianie, ponieważ przygotowany na przyjęcie kadry jest także obiekt w Chorzowie.

Zgodnie z informacjami „Sport.pl”, na stadionie Śląskim może zostać rozegrany więcej niż jeden mecz przyszłej edycji Ligi Narodów w październiku oraz listopadzie. Do finalizacji rozmów ma dojść już w marcu. Ze słów dyrektora generalnego obiektu możemy wywnioskować, że Chorzów chce także postarać się o organizację spotkań eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku.

Póki co czekamy jednak na EURO 2020. Od kilku miesięcy wiemy, że kadra rozegra swoje mecze towarzyskie we Wrocławiu, Chorzowie, Warszawie oraz Poznaniu. Na „Śląskim” czeka nas starcie z Ukrainą 30 marca. Nadal jednak nie wiemy, gdzie podopieczni Brzęczka (bądź innego trenera) rozpoczną swoje zmagania w Lidze Narodów. Według nieoficjalnych informacji spore szanse na organizacje dwóch meczów ma właśnie Chorzów.

Po przebudowie Polacy rozegrali trzy mecze w 2018 roku na tym stadionie. Konkretnie 27 marca przeciwko Korei Południowej, 11 października przeciwko Portugalii oraz trzy dni później przeciwko Włochom.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO