Budapeszt gospodarzem finału Ligi Europy 2022

Już wiadomo, gdzie odbędzie się finał Ligi Europy 2022. Według decyzji UEFA, odbędzie się w Budapeszcie na Puskas Arenie.

Stadion powstał w latach 2017-2019 i może pomieścić 68 tysięcy widzów w miejsce Stadionu im. Ferenca Puskasa, który pełnił również funkcję stadionu lekkoatletycznego. Obecna arena jest przystosowana jednak tylko do rozgrywek piłkarskich.

Puskas Arena będzie jednym ze stadionów podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. Odbędą się tam trzy mecze fazy grupowej (m.in. Portugalia – Niemcy) oraz jedno spotkanie 1/8 finału.

To drugi raz w historii, gdy finał europejskiego pucharu odbędzie się na Węgrzech. Po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce w 1985 roku. Wówczas jednak finał Pucharu UEFA składał się z dwumeczu – spotkań na stadionach obu zespołów. Videoton Szekesfehervar podejmował wówczas Real Madryt.

Oprócz wyboru gospodarza finału Ligi Europy, UEFA podjęła decyzję o miejscu rozegrania innych spotkań. Superpuchar Europy w latach 2022-2023 odbędzie się kolejno w Helsinkach i Kazaniu. Ponadto wówczas finały Ligi Mistrzów kobiet zostaną rozegrane w Turynie i Eindhoven.

Fot. Wikipedia

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO