Wyjaśnił się powód rozwiązania kontraktu. Daniel Sturridge zawieszony na cztery miesiące!
02.03.2020

Dość niespodziewanie, Daniel Sturridge bardzo szybko zakończył swoją przygodę z tureckim Trabzonsporem. Jak się okazuje, powód był dość poważny. Anglik przez najbliższe cztery miesiące nie może grać w piłkę. Jest to efekt naruszenia zasad piłkarzy związanych z hazardem.

Sturridge nie spisywał się w Turcji najlepiej. Zawodnik rozegrał raptem 11 spotkań w lidze. W kontekście liczby zdobytych goli, nie wyglądało to jednak najgorzej. Podczas tych występów, 30-latkowi udało się zdobyć cztery bramki oraz zaliczyć cztery asysty.

Decyzja związana z rozstaniem była zatem nieco zaskakująca. Dodatkowej tajemniczości dostarczał fakt, iż rozwiązanie kontraktu odbyło się za porozumieniem stron. Swoje powody miał zatem zarówno klub, jak i sam piłkarz.

Jak się okazuje, winny jest były gracz Liverpoolu. Daniel Sturridge został bowiem zawieszony na cztery miesiące z powodu naruszenia zasad związanych z hazardem. Przez najbliższe tygodnie napastnik nie pojawi się zatem na murawie w żadnych barwach. Dodatkowo 30-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 150 tys. funtów.

Można przypuszczać, iż zawodnik wznowi karierę wraz z sezonem 2020/2021.

Fot. YouTube/BeanymanSports

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO