Rolando Maran zwolniony z Cagliari. Sebastian Walukiewicz będzie mieć nowego trenera!
03.03.2020

Po imponującym starcie sezonu, zespół Cagliari zajmował miejsce w ścisłej czołówce Serie A. Drużynie udał się nawet zanotować imponującą serię trzynastu spotkań bez porażki w lidze. Obecnie klub Sebastiana Walukiewicza także zmaga się z pewnym ciągiem. Mowa jednak o meczach bez zwycięstwa. Dlatego też, Rolando Maran został zwolniony ze stanowiska trenera.

Po dość ciekawych wzmocnieniach w letnim oknie transferowym, gracze Cagliari na początku grudnia mieli za sobą imponujące wyniki. Drużynie udało się m.in. pokonać na wyjeździe Atalantę czy wysoko zwyciężyć z Fiorentiną (5-2). Od rywalizacji z ekipą mającą siedzibę w Bergamo było już tylko gorzej. Podopieczni Marana zanotowali serię aż jedenastu meczów bez zwycięstwa w Serie A.

Choć drużyna nie zajmuje najgorszego miejsca w tabeli, to ostatnie rezultaty sugerowały, iż za kilka tygodni piłkarze Cagliari mogli znaleźć się w nieciekawej sytuacji. Zarząd klubu postanowił zareagować, zwalniając Rolando Marana z funkcji szkoleniowca.

W zespole Cagliari od sezonu 2019/2020 występuje Sebastian Walukiewicz. 19-latek miał okazję wystąpić w kilku ligowych meczach swojej drużyny. Według mediów, to duet trenerski Walter Zenga oraz Max Canzi przejmie obowiązki Marana.

Fot. YouTube/Cagliari Calcio

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO