Sensacja w Pucharze Niemiec. Ekipa z czwartej ligi awansowała do półfinału!

03.03.2020

Panuje opinia, iż pucharowe zmagania we wszystkich krajach rządzą się swoimi prawami. Patrząc na ostatni wynik w Niemczech, trudno się nie zgodzić. Do półfinału DFB Pokal awansowała bowiem drużyna, która na co dzień rywalizuje na poziomie czwartej ligi. Gracze FC Saarbrucken pokonali na własnym obiekcie drużynę z Bundesligi, ekipę Dusseldorfu.

Sporą sensację klub z Regionalliga Sudwest sprawił już w 1/16 finału Pucharu Niemiec, pokonując inny zespół z najwyższej klasy, FC Koeln. Piłkarze Saarbrucken dostarczają swoim kibicom mnóstwo emocji w trakcie tegorocznej edycji DFB Pokal. Wystarczy powiedzieć, że zarówno w potyczce z Koeln, jak i w starciu we wcześniejszej rundzie z Regensburg, piłkarze Saarbrucken awansowali dzięki bramkom na 3-2 (w obu przypadkach) w ostatnich fazach meczu.

Emocji nie zabrakło także w ćwierćfinale. Gracze z czwartej ligi wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą gola Janicke’a. Goście zdołali wyrównać tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Do siatki trafił Jorgensen.

Gdy wydawało się, że faworyci dopną swego w trakcie dogrywki, obu ekipom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Byliśmy zatem świadkami serii rzutów karnych. W konkursie jedenastek lepiej spisali się gospodarze. Tym samym zawodnicy Sarbrucken sprawili ogromną sensację, meldując się jako pierwsza drużyna w historii Pucharu Niemiec w półfinale tych rozgrywek, będąc zespołem z czwartej ligi.

W grze o trofeum pozostały już tylko drużyny z Bundesligi, dlatego gracze Saarbrucken staną z pewnością przed trudnym zadaniem. Nikt nie zamierza jednak odbierać marzeń piłkarzom, którzy piszą piękną historię.