Warta zagra w ekstraklasie na stadionie Lecha? Zawarto porozumienie!

Jak informuje “Radio Poznań”, jeśli Warta awansuje do ekstraklasy, może zagrać przy Bułgarskiej. Poznańskie kluby już zawarły porozumienie w tej sprawie.

Warta Poznań rozgrywa udany sezon w Fortuna I lidze. Po 21. kolejce poznański zespół zajmuje fotel lidera, z 43 punktami na koncie. W pierwszej kolejce po przerwie zimowej “Warciarze” pokonali innego pretendenta do awansu, Radomiaka Radom, 3:0. W najbliższej kolejce zmierzą się natomiast z innym rywalem w walce o ekstraklasę – Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Jak widać, Warta nie ma problemów w kwestiach sportowych. Klub ma jednak nieco trudniejszą sytuację, jeśli chodzi o infrastrukturę. W obecnych rozgrywkach stadion poznańskiej drużyny nie otrzymał licencji, w związku z tym gra na stadionie w Grodzisku. W dodatku plany modernizacji areny przy Drodze Dębińskiej  w ostatnim czasie się oddaliły.

Stadion w Grodzisku również nie spełnia wymogów ekstraklasy. W związku z tym Warta musiała szukać innego miejsca, aby otrzymać licencję na grę w najwyższej lidze.

Jak informuje Grzegorz Hałasik z “Radia Poznań”, klub osiągnął już porozumienie z Lechem. Jeszcze nie wiadomo, ile Warta będzie musiała zapłacić lokalnemu rywalowi za wynajem stadionu. Wszystko jednak wskazuje na to, że w razie awansu “Warciarze” będą grać na arenie przy ul. Bułgarskiej.

Fot. Przemysław Chlebicki

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO