Serie A zostaje wznowiona. Znamy datę meczu Interu z Juventusem
05.03.2020

Informacje związane z dalszą przyszłością tego sezonu Serie A zmieniają się z godziny na godzinę. Dziś ukazała się jednak oficjalna informacja w tej sprawie i zgodnie ze słowami ministra zdrowia – sympatycy włoskiej piłki otrzymali dobre wiadomości.

Przede wszystkim nie ma mowy o odwołaniu sezonu. Włoski rząd zatwierdził w środę dekret, w którym nakazuje się, aby wszystkie zawody sportowe odbywały się bez obecności kibiców na trybunach przynajmniej do 3 kwietnia. Minister sportu Vincenzo Spadafora jasno przyznał, że kluby muszą zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, aby dokonać ochrony zdrowia publicznego.

Przypomnijmy, że łącznie w Serie A przełożono cztery spotkania 25 kolejki oraz sześć meczów z 26 serii gier. Jeśli doliczymy do tego dwa mecze Pucharu Włoch, to wówczas rodzi się spory problem. Przed momentem pojawiły się oficjalne informacje w tej sprawie. Ważny pojedynek dla układu tabeli pomiędzy Juventusem a Interem zostanie rozegramy już w nadchodzący weekend.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nadrabianie zaległości sprawi, że liga zostanie przesunięta niemalże do końca maja, a zawodnicy z włoskich zespołów nie otrzymają odpoczynku przed zgrupowaniem reprezentacji na EURO 2020. Może to martwić między innymi Jerzego Brzęczka w kontekście Piotra Zieińskiego, Arkadiusza Milika, Karola Linetty’ego, Arkadiusza Recy, Bartosza Bereszyńskiego oraz innych zawodników.

Nowy kalendarz nadchodzących spotkań w marcu ma wyglądać w następujący sposób (wszystkie mecze zaległe z 26. kolejki):

Niedziela 8 marca

Parma – SPAL

Mediolan – Genoa

Sampdoria-Werona

Udinese – Fiorentina

Juventus – Inter

Poniedziałek 9 marca

Sassuolo – Brescia

Jeśli chodzi natomiast o 25. kolejkę, tutaj wygląda to w następujący sposób:

Środa 18 marca:

Atalanta- Sassuolo

Hellas – Cagliari

Torino – Parma

Z kolei mecz Interu z Sampdorią został przełożony na pierwszy dostępny termin.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO