Skandaliczne zachowanie kibiców Cracovii podczas derbów. Jest reakcja zarządu Wisły
05.03.2020

Niektórzy piłkarscy kibice są przyzwyczajeni do rzucania przeróżnych przedmiotów w kierunku piłkarzy. Od wielu lat, pomimo zatrudniania ochroniarzy, na murawie lądowały takie przedmioty jak nóż, monety, banany czy butelki. Niestety podobne obrazki widzieliśmy podczas niedawnych derbów Krakowa.

Do zdarzenia doszło podczas jednej z bramek zdobytych przez „Białą Gwiazdę”. Wówczas gracze gości cieszyli się z bramki, a w plecy jednego z nich została wycelowana butelka. Zareagować postanowił Jarosław Królewski, który od ponad roku zarządza Wisłą Kraków.

Najprawdopodobniej butelka została wycelowana w strzelca pierwszej bramki dla zespołu Artura Skowronka – Jakuba Błaszczykowskiego.

– Jeszcze moje prywatne/subiektywne zdanie. Nie uważam, ze zamykanie stadionów i karanie wszystkich kibiców za wybryki pojedynczych ludzi ma jakikolwiek sens. Lepiej kwoty kar przeznaczyć na modernizacje ochrony – z prośbą o przedstawienie postępu w tej sprawie – przyznał Królewski.

Sytuacja między dwiema krakowskimi ekipami jest napięta od wielu lat. Takie zachowania ze strony kibiców są jednak karygodne. Możemy jedynie cieszyć się, że to tylko butelka, a nie wspomniany chociażby nóż, czy inne niebezpieczne narzędzie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO