Dennis Jastrzembski wraca do reprezentacji Polski!
07.03.2020

W piątek poznaliśmy zagraniczne powołania na zgrupowanie reprezentacji U-19 oraz U-20. W drugiej grupie dość niespodziewanie znalazł się Dennis Jastrzembski, zawodnik SC Paderborn. 20-latek w przeszłości występował w młodzieżowej kadrze U-16, jednakże w 2016 roku ofensywny gracz zdecydował się na grę dla reprezentacji Niemiec. Po kilku latach, Jastrzembski wraca zatem do ekipy “Biało-Czerwonych”. 

Kariera 20-latka nabiera rozpędu. Przez kilka lat, Dennis Jastrzembski występował w młodzieżowych drużynach Herthy Berlin. Piłkarz wyróżniał się na tle swoich rówieśników. W zespole ze stolicy Niemiec Dennis nie miał jednak większych szans na grę w pierwszej ekipie, dlatego pod koniec stycznia Jastrzembski trafił na wypożyczenie do SC Paderborn.

Taka decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Dennis ma już za sobą trzy występy w Bundeslidze. 20-latkowi udało się nawet zaliczyć asystę w prestiżowej potyczce z Bayernem. Do końca obecnego sezonu, piłkarz powinien otrzymać jeszcze kilka okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Ofensywnego gracza będą mogli zobaczyć także polscy kibice. Jacek Magiera powołał bowiem Dennisa na marcowe zgrupowanie kadry. Tym samym Jastrzembski notuje powrót do reprezentacji “Biało-Czerwonych” po ponad czterech latach.

Na początku 2016 roku Dennis podjął decyzję, by rozgrywać mecze w barwach kadry niemieckiej. 20-latek występował w reprezentacjach U-16, U-17, U-18 oraz U-19. W ostatnich miesiącach Jastrzembski nie mógł jednak liczyć na grę.

Fot. YouTube/SC Paderborn 07 TV

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO