Nemanja Matic zostanie na dłużej w Manchesterze United!
08.03.2020

Wraz z końcem sezonu 2019/2020 umowa Nemanji Maticia z Manchesterem United przestaje obowiązywać. Serbski pomocnik ma wpisaną jednak w kontrakcie opcję, która przedłuża pobyt 31-latka w zespole. Ekipa z Old Trafford najwidoczniej wykorzysta tę możliwość. Ole Gunnar Solskjaer potwierdził bowiem w rozmowie z mediami, iż Matic zostanie w drużynie na kolejną kampanię.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że Nemanja wkrótce opuści szeregi “Czerwonych Diabłów”. Na początku rozgrywek, szkoleniowiec Manchesteru United niespecjalnie stawiał na doświadczonego pomocnika. Wystarczy powiedzieć, że Matic spędził trzy pierwsze kolejki na ławce rezerwowych.

Pod koniec października, piłkarz nabawił się kontuzji pachwiny. Uraz uniemożliwił zawodnikowi występy do połowy grudnia. Od początku nowego roku, pozycja Maticia w zespole jest zdecydowanie lepsza. Serb regularnie pojawia się w wyjściowym składzie zespołu. Po części jest to pokłosie problemów kadrowych Manchesteru. Od dłuższego czasu nie gra Paul Pogba, natomiast Scott McTominay niedawno wrócił na murawę po kilku tygodniach przerwy.

Regularna gra Maticia zdecydowanie poprawiła dyspozycję Serba. Z postawy pomocnika zadowolony jest Ole Gunnar Solskjaer, który oznajmił w rozmowie z mediami, że Nemanja zostanie w klubie na kolejny sezon – Osiągnęliśmy z nim porozumienie, więc zostanie z nami. Na 100%.

Nie wiadomo jednak, czy zarząd “Czerwonych Diabłów” po prostu zakomunikował piłkarzowi, iż opcja z przedłużeniem kontraktu zostanie aktywowana. Być może, Serb uzgodnił warunki nowej umowy.

fot. YouTube/Supreme Architect

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO