Polski rząd reaguje na nowe przypadki koronawirusa. Jutro ważne spotkanie!
09.03.2020

Liczba zachorowań w Polsce na koronawirusa z godziny na godzinę wciąż rośnie. Dziś odnotowano już 16 przypadek, a wiele osób znajduje się pod stałą kontrolą. Obecna sytuacja wymusza na polskim rządzie natychmiastowych reakcji. Tyczy się to także sportu i wszelkich imprez masowych. 

Jakiś czas temu na oficjalnej stronie Głównego Inspektora Sanitarnego pojawiła się stosowna informacja w sprawie imprez masowych.

– W wyniku ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Organizacja imprez masowych ma zostać każdorazowo podlegać analizie pod kątem oceny ryzyka. Decyzja nadal leży po stroje wojewody, więc póki co to tylko sugestia ze strony GIS. Zgodnie z doniesieniami Krzysztofa Stanowskiego z “Weszło”, jutro odbędzie się spotkanie premiera Morawieckiego z prezesami związków sportowych, w tym także z Zbigniewem Bońkiem. Wszystko zatem wskazuje na to, że najbliższa kolejka między innymi ekstraklasy zostanie rozegrana bez udziału kibiców, a przede wszystkim tyczy się to spotkania Lecha z Legią.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Brakuje już tylko oficjalnej decyzji w tej sprawie. Na nią poczekamy zapewne do jutra. Póki co Premier Morawiecki zapowiedział szczegółowe kontrole  na wszystkie przejścia graniczne w całym kraju. Będzie to też dotyczyć transportu kolejowego. 

FOT: YouTube, polsatnews.pl

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO