Forma Miłosza Szczepańskiego dostrzeżona przez Legię. Czy powrót jest realny?

Miłosz Szczepański rozgrywa udany sezon. W związku z tym nie wiadomo, czy zostanie w Rakowie na przyszły sezon. Piłkarza obserwują skauci Legii.

21-latek jest kluczowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa. W obecnym sezonie wystąpił w 25 meczach w barwach klubu, notując bramkę i sześć asyst. Jego postawa ma znaczący wpływ na sytuację zespołu Marka Papszuna w tabeli ligowej. Beniaminek ekstraklasy zajmuje w niej w tej chwili 9. miejsce i traci zaledwie punkt do grupy mistrzowskiej.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wielki powrót?

W ostatniej audycji “Liga Minus”, Leszek Milewski zdradził, że Miłosz Szczepański podczas meczu z Pogonią był obserwowany przez wysłanników Legii. Na trybunach zasiadał bowiem szef skautów stołecznego klubu, Tomasz Kiełbowicz.

Miłosz Szczepański nie byłby zupełnie nową postacią w warszawskim zespole. W latach 2013-2015 występował w zespołach juniorskich “Legionistów”. Polscy kibice po raz pierwszy mogli o nim usłyszeć za sprawą udanych występów w Młodzieżowej Lidze Mistrzów.

Były reprezentant Polski U-20 wystąpił nawet raz w pierwszym zespole Legii. To miało miejsce w spotkaniu Pucharu Polski z Ruchem Zdzieszowice. Nie zagrzał jednak dlużej miejsca w dorosłej drużynie.

Gdy Miłosz Szczepański odszedł z Legii, klub zastrzegł sobie prawo do pierwokupu piłkarza. To oznacza, że gdy inny klub złoży za niego ofertę, “Legioniści” mogą złożyć propozycję o tej samej wartości transakcji.

Trudna konkurencja

Czy powrót do Legii byłby w tej chwili dobrą decyzją dla Szczepańskiego? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na konkurencję w składzie na pozycji ofensywnego pomocnika oraz na prawym skrzydle. Tam jednak “Legioniści” mają mocną obsadę – Gvilia, Wszołek oraz Luquinhas. Choć 21-latkowi nie można odmówić talentu, wydaje się że obecnie byłby w zespole rezerwowym. Chyba że plany klubu zakładają odejście któregoś z nich. Wówczas ponowne pozyskanie Szczepańskiego miałoby sens.

Miłosz Szczepański jest w tej chwili związany z Rakowem umową do końca sezonu 2020/2021. Może to właśnie wtedy Legia ostatecznie zdecyduje się na pozyskanie swojego byłego piłkarza?

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO