Oficjalnie: Zawieszenie sezonu w Serie A. Włochy w totalnym chaosie
09.03.2020

Wzrost przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech sprawił, że cały kraj został narażony na ogromne niebezpieczeństwo. Po kilku tygodniach spekulacjach i przenoszonych spotkań, przyszedł czas na konkretne i odważne decyzję. Dziś premier Włoch Giuseppe Conte zawiesił rozgrywki do 3 kwietnia.

Krajowy Komitet Olimpijski wieczorem zapowiedział, że rozgrywki sportowe na wszystkich poziomach we Włoszech zostaną zawieszone do początku kwietnia. Dotyczyło to wszystkich meczów piłki nożnej w Serie A, ale nie obejmuje włoskich klubów lub drużyn narodowych biorących udział w spotkaniach międzynarodowych. Komitet czekał jednak na ostateczną decyzję włoskiego rządu, który miał wydać odpowiedni dekret.

Pierwotnie miał on nastąpić dopiero jutro, ale cały rząd nie miał zamiaru czekać. Giuseppe Conte zawiesił rozgrywki podczas specjalnej konferencji. Do tego zamknięto granicę kraju, a poza szczególnymi przypadkami, nikt nie ma prawa wyjechać ani wjechać do Włoch.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Zawieszenie rozgrywek oznacza najprawdopodobniej jedno – koniec obecnego sezonu Serie A. Włoska liga nie będzie miała bowiem czasu, aby do końca maja czy do początku czerwca przed EURO 2020 rozegrać wszystkich kolejek. Piłkarze musieliby grać co 3 dni, a zważywszy na rozgrywki europejskich pucharów, jest to po prostu niemożliwe. Wygląda więc na to, że po raz pierwszy od II wojny światowej nie poznamy mistrza w Italii.

Czy za Włochami podążą inne ligi? Nie można tego wykluczyć. Półwysep Apeniński jest jednak obecnie najbardziej narażony na koronawirusa, a dzienny przyrost zachorowań jest największy na całym świecie.

Wygląda to naprawdę niekorzystnie. Mamy jednak nadzieję, że Włochy dzięki tej decyzji szybko sobie z tym problemem poradzą.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO