Oficjalnie: Arka Gdynia ma nowego trenera!
10.03.2020

Sytuacja Arki Gdynia pokazuje, że w polskiej ekstraklasie nie możemy być niczego pewni. Po wielu dniach spekulacji dotyczących zatrudnienia Leszka Ojrzyńskiego, władze klubu wydały komunikat o zatrudnieniu nowego trenera. Klub z Trójmiasta poprowadzi Krzysztof Sobieraj.

Ojrzyński wydawał się naturalnym kandydatem do przejęcia tej funkcji. 47-latek pracował w Arce w latach 2017-2018, dwukrotnie ratując zespół przed spadkiem z ekstraklasy. Ponadto, pod jego wodzą “Arkowcy” notowali sensacyjne sukcesy na czele z pucharem oraz superpucharem Polski. W ubiegłym roku ze względu na sytuację rodzinną postanowił odejść z Wisły Płock, lecz po kilku miesiącach był gotowy do powrotu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Po jednym z meczów ekstraklasy szkoleniowiec spotkał się z dyrektorem sportowym klubu, ale jak widać nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami w Gdyni pojawiły się dwie frakcje. Jedna chciała zatrudnienia Ojrzyńskiego, zaś druga, na czele której stali właściciele, już niekoniecznie. Takie informacje niejako przekazuje także oficjalne oświadczenie Arki:

– Po analizie kandydatów zaproponowanych przez Dyrektora Sportowego, Władze Klubu podjęły decyzję o powołaniu na stanowisko I trenera Krzysztofa Sobieraja.

Sobieraj, czyli były asystent Ojrzyńskiego z Wisły Płock, poprowadzi najprawdopodobniej klub do końca sezonu. Kibice Arki oczekują nadal na zmianę właściciela, a bez tego ruchu zatrudnienie Ojrzyńskiego wydaje się raczej niemożliwe.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO