PZPN podjął decyzję w sprawie kontynuowania zmagań!
12.03.2020

W czwartkowe południe na specjalnym posiedzeniu spotkał się zarząd PZPN. Powód spotkania był oczywisty – kwestia kontynuowania rozgrywek na najwyższych szczeblach piłkarskich naszego kraju. Decyzją zarządu, ligi nie zostały zawieszone, więc piłkarze będą dalej rywalizować.

Po wydarzeniach w innych krajach mogliśmy przypuszczać, że PZPN odwoła najbliższe mecze w PKO BP Ekstraklasie oraz niższych rozgrywkach. Na ten moment, takiej decyzji nie ma. Jak poinformował portal 90minut, wszystkie trzy najwyższe ligi będą rozgrywać spotkania zgodnie z planem, bez udziału publiczności. Jeżeli zakaz pojawi się ze strony organów administracyjnych, to w konkretnych przypadkach pojawi się nowy terminarz.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, PZPN dopuszcza opóźnienie finiszu rozgrywek. Nie wydaje się jednak, by okres przedłużenia zmagań był dłuższy, niż tydzień. W momencie, gdy taka sytuacja nastąpi i dokończenie sezonu będzie niemożliwe, to o losach mistrzostwa, spadków i pozostałych miejsc decydują wyniki na podstawie ostatniej, pełnej rozegranej kolejki. Na zapleczu ekstraklasy oraz II ligi mają nie decydować baraże, gdyż premiowanie awansem będzie trzecia lokata.

Do 29 marca zawieszone są natomiast zmagania w niższych rozgrywkach.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO