Euro 2020 jednak się odbędzie? Turcja zgłasza gotowość do organizacji

Wiele wskazuje na to, że Mistrzostwa Europy zostaną przełożone na przyszły rok. 12 państw, w których ma odbyć się turniej, obecnie walczą z koronawirusem. Jest jednak jedno państwo, które zgłosiło gotowość do organizacji turnieju.

Coraz częściej mówi się o tym, że ze względu na pandemię, UEFA zdecyduje się przenieść Euro na przyszły rok. Organizacja wciąż jednak nie potwierdziła, że taki scenariusz jest w ogóle rozważany. Jak informuje “La Repubblica”, federacja wciąż upiera się przy tym, że turniej powinien odbyć się na przełomie czerwca i lipca.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wstępnie Turcy zgłosili swoją kandydaturę jako stadion zastępczy tegorocznego turnieju. Istnieje bowiem ryzyko, że Włochy nie będą w stanie organizacyjnie się przygotować. Gwarantują jednak, że mogliby samodzielnie zorganizować turniej i przyjąć do swojego kraju 24 zespoły.

W przeszłości Turcja trzykrotnie aspirowała do organizacji Mistrzostw Europy. W 2008 państwo chciało zorganizować turniej wraz z Grecją, natomiast w 2012 i 2016 roku samodzielnie. Za każdym razem jednak przegrała w głosowaniu.

W tej chwili w Turcji wykryto tylko jeden przypadek koronawirusa i jej władze najwyraźniej spodziewają się, że pandemia nie wpłynie na nią dotkliwie. Patrząc jednak na rozwój wydarzeń, żadne państwo nie może w tej chwili czuć się całkowicie bezpiecznie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO