Czas na przebudowę. Raków poznał wykonawcę przebudowy stadionu

Nastąpił kolejny przełom w sprawie przebudowy stadionu Rakowa. Miasto Częstochowa wybrało wykonawcę nowej areny.

Problem ze stadionem Rakowa ciągnął się od początku sezonu. Częstochowski zespół nie otrzymał zgody na rozgrywanie meczów u siebie i w związku z tym obecnie gra w Bełchatowie. Według wielu źródeł, PZPN postawił ultimatum klubowi – albo jego stadion będzie spełniał warunki ekstraklasy, albo zostanie karnie zdegradowany.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wiele wskazuje na to, że sprawa jest już definitywnie wyjaśniona. Miasto Częstochowa opublikowało na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, że już wybrano najkorzystniejszą ofertę. Przebudową i rozbudową Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie zajmie się firma InterHall z Katowic.

Cena brutto podjętej modernizacji ma wynieść, według informacji Miasta, 17 milionów 490 tysięcy złotych. Tym samym Częstochowa zrezygnowała z trzech pozostałych propozycji. Jak donosi Maciej Wąsowski z “Przeglądu Sportowego”, prace nad stadionem mają trwać nie dłużej niż osiem miesięcy.

Fot. Wikimedia Commons

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO