EURO 2020 – jakie straty poniesie UEFA?
14.03.2020

Niemalże wszystkie ligi piłkarskie w Europie zostały wstrzymane, a narodowe zgrupowania odwołane. Nic zatem dziwnego, że rozegranie turnieju EURO 2020 jest nadal niepewne. Kiedy zostaną podjęte pierwsze decyzje w tej sprawie?

Dzisiejsza wypowiedź Macieja Sawickiego, sekretarza generalnego PZPN, jasno wskazuje, że EURO 2020 pozostaje zagrożone. Decyzja o turnieju ma zostać podjęta we wtorek:

– EURO 2020 jest w tej chwili zagrożone. We wtorek mamy specjalną telekonferencję z UEFA, będziemy decydować o wszystkich rozgrywkach europejskich. Nie tylko reprezentacji narodowych, ale także klubowych, czyli o Champions League i Europa League. Jest duże ryzyko, że marcowe mecze towarzyskie nie zostaną rozegrane i nie będzie meczów barażowych w eliminacjach do mistrzostw Europy. Czerwcowo-lipcowe EURO stoi więc pod znakiem zapytania.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

To spory problem dla UEFA. Według informacji „La Gazzetta dello Sport”, przesunięcie Euro o rok będzie kosztować dodatkowe 300 milionów euro. Obecnie koszta zorganizowanie tego turnieju wynoszą około 700 milionów, a dla wszystkich drużyn przeznaczono nagrody na poziomie 370 milionów.

Wygląda więc na to, że przesunięcie EURO może okazać się dość problematyczne. Ale żadne piłkarskie rozgrywki nie są ważniejsze niż ludzkie zdrowie i każdy z nas powinien to zrozumieć.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO