Przepiękny gest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dołącza do walki z koronawirusem
15.03.2020

Patrząc na najróżniejsze nagrania z sieci, na których widzimy tłumy ludzi we Francji czy w Hiszpanii, można zwątpić w to, czy ludzie faktycznie zdają sobie sprawę z zagrożenia. Na szczęście jest też mnóstwo osób, które robią co mogą, by walczyć z obecną sytuacją.

Jedną z takich osób jest bez wątpienia Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, którego klubowy kolega (Daniele Rugani) okazał się być zakażonym jako pierwszy ze świata topowej piłki, przebywa na dwutygodniowej kwarantannie w domu w Maderze.

– Solidaryzuję się z wszystkimi, którzy walczą z wirusem, jak mój kolega z drużyny Daniele Rugani. Dziękuję wszystkim wspaniałym lekarzom, którzy narażają swoje życie, aby ocalić życie innych – pisał Portugalczyk na swoich mediach społecznościowych po tym, jak dowiedział się o wspomnianym zakażeniu kolegi. Teraz sam dołączył do pomagania potrzebującym. Jak?

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Okazuje się, że Ronaldo postanowił przekształcić sieć swoich portugalskich hoteli w… tymczasowe szpitale. Będą one przeznaczone dla osób zakażonych koronawirusem. Co więcej, zawodnik Juventusu opłaci pensje lekarzy i reszty personelu, a i chorzy będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc medyczną.

W ostatnich dniach wiele osób decyduje się włączyć do walki z epidemią, a robią to zarówno pojedyncze osoby, jak i całe firmy oraz korporacje. Mamy nadzieję, że ich postawa nie tylko realnie pomoże potrzebującym, ale także uświadomi tych, którzy do tej pory nie przestrzegają zasad, nie dbając o bezpieczeństwo swoje i innych.


AKTUALIZACJA:
Informacje rozpowszechniane od kilkunastu godzin przez coraz poważniejsze źródła okazały się (jak na razie) fake newsem. Relację na Instagrama wrzucił jeden ze współpracowników Cristiano Ronaldo, podłapał to jeden z portali, ale “stories” zostało już usunięte. Na ten temat nie ma żadnej informacji choćby na oficjalnej stronie Portugalczyka. 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO