Właściciel Hoffenheim zatrzyma koronawirusa? “Kontaktował się nawet Trump”
16.03.2020

Świat stanął na głowie. Przewrócił się, zrobił kilka fikołków i dużo czasu minie, nim znów stanie na nogi. Koronawirus może sprawić, że świat sportu kilka lat będzie wracał do “normalności”, ale oczywiście nie tylko on. To jednak poboczne sprawy, a najważniejszą jest to, by jak najszybciej zapanować nad obecną sytuacją.

Poza pomocą tym, którzy już zostali zakażeni koronawirusem oraz zapobieganiem jego rozprzestrzeniania się, kluczową kwestią wydaje się wynalezienie lekarstwa skutecznie radzącego sobie z grasującym wirusem. Raczej mało kto spodziewałby się, że ten temat może być tak bardzo połączony ze światem piłki…

Wszystko za sprawą Dietmara Hoppa, właściciela klubu Bundesligi, TSG 1899 Hoffenheim. Miliarder, jak można się domyślić, nie zajmuje się jedynie futbolem. Jedną z jego działalności jest firma CureVac, której jest większościowym udziałowcem (80%). Właśnie ta spółka od stycznia prowadzi badania nad szczepionką na koronawirusa, o czym wiedzą już naprawdę poważne osobistości.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jak donoszą niemieckie media, firmę chciał kupić sam Donald Trump, prezydent USA. Odbyło się nawet spotkanie między obiema stronami, ale do porozumienia nie doszło. Wszystko głównie za sprawą wspomnianego Hoppa. Trump chciał wyłączności na szczepionkę, jedynie na rynek amerykański.

– Mamy nadzieję szybko rozwinąć efektywną szczepionkę na koronawirusa. Tak, aby każdy mógł po nią sięgnąć. Nie tylko w naszym regionie, ale także na całym świecie, jako wyraz solidarności – mówił właściciel Hoffenheim. Wyniki badań mają być przedstawione na początku lata. Cóż, pozostaje trzymać kciuki, by zamierzony cel został osiągnięty jak najszybciej…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO