Rugani o koronawirusie: „Mam nadzieję, że mój przypadek okaże się użyteczny”

16.03.2020

Daniele Rugani jest pierwszym piłkarzem z TOP5 lig, u którego wykryto koronawirusa. Piłkarz zabrał głos w sprawie swojego zakażenia w “Juventus TV”.

Wykrycie COVID-19 u włoskiego obrońcy było ogromnym szokiem. Był bowiem pierwszym piłkarzem Serie A, u którego wykryto koronawirusa. Od samego początku 25-latek utrzymywał, że czuje się dobrze i łagodnie przechodzi chorobę. Potwierdził to w “Juventus TV”.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Chcę uspokoić wszystkich, przez cały czas czułem się dobrze. Nie miałem żadnych poważnych symptomów. Uważam się za szczęściarza! To było szokujące, ponieważ byłem pierwszym takim przypadkiem we włoskim futbolu. Poza tym czuję się dobrze i mam nadzieję, że mój przypadek okaże się użyteczny, aby uświadomić ludziom powagę sytuacji – wyznał piłkarz Juventusu.

Daniele Rugani w związku z wykryciem koronawirusa powiedział, że już przez pierwsze kilka minut od komunikatu o jego zakażeniu, otrzymał wiele słów otuchy.

25-latek występuje w pierwszym zespole Juventusu nieprzerwanie od 2015 roku. W barwach “Starej Damy” wystąpił w 94 meczach, w których zdobył siedem goli.