Długa przerwa Łukasza Wolsztyńskiego. Piłkarz Górnika zerwał więzadło

16.03.2020

Łukasz Wolsztyński przedwcześnie zakończył ostatni mecz ligowy. W poniedziałek stwierdzono, że piłkarz zerwał więzadło krzyżowe w kolanie.

25-latek nie opuścił żadnego meczu Górnika Zabrze w tym sezonie. Wystąpił w 27 ligowych spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i zaliczył siedem asyst.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Ostatnie tygodnie miał dość udane. 29 lutego był bohaterem meczu z Pogonią Szczecin na własnym stadionie. Wówczas asystował przy bramkach Erika Jirki i Igora Angulo, przyczyniając się do wygranej 3:1 nad wyżej notowanym rywalem. Wolsztyński zaliczył również asystę w starciu z Lechem Poznań, przegranym przez zabrzan 1:4.

Piłkarz Górnika również mecz z Cracovią rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Starcie nie zakończyło się dla niego najlepiej. Musiał opuścić boisko przy stanie 1:1 w 34. minucie.

Jak poinformował “Przegląd Sportowy”, Łukasza Wolsztyńskiego czeka dłuższa przerwa. Podczas meczu z Cracovią 25-latek zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, co oznacza, że nie będzie mógł grać przez około pół roku.

Łukasz Wolsztyński jest częścią pierwszej drużyny Górnika od 2016 roku. Jego umowa z klubem wygasa z końcem 2020 roku.