Chwile niepewności w Herthcie Berlin. Zakażony zawodnik, przebadano całą drużynę
17.03.2020

Po tym, jak najczęściej używanym słowem, nawet w kontekście świata piłki, był “koronawirus”, inne zaczęło wspinać się na szczyt. Mowa o kwarantannie, której zostało poddanych nie tylko wielu zawodników, ale też całe drużyny. To, jak duże jest ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, potwierdził przykład Valencii, w której wykryto go u 35% osób w klubie.

Tym razem nieciekawie zrobiło się w kontekście klubu polskiego zawodnika, a mianowicie Herthy Berlin. To właśnie w niemieckim klubie koronawirus został niedawno wykryty u jednego z graczy, o czym poinformowano m.in. za pośrednictwem Twittera.

Klub Krzysztofa Piątka nie poinformował, o którego zawodnika chodzi, ale “Bild” donosi, że to prawdopodobnie obrońca Maximilian Mittelstaedt. Jak można się domyślać, cały zespół momentalnie został poddany 14-dniowej kwarantannie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

– Piłkarzowi doskwierały objawy choroby. Natychmiast odseparowaliśmy go od grupy i przeprowadziliśmy badanie, które dało wynik pozytywny. Wszyscy nasi zawodnicy zostaną w domach przez dwa tygodnie – powiedział klubowy lekarz, Uli Schleicher.

Plusy? Jeszcze wczoraj przebadano całą drużynę, która miała wrócić do treningów. Wyniki na obecność koronawirusa były negatywne. Pozostaje więc mieć nadzieję, że jeden przypadek faktycznie okaże się wyjątkiem, a reszta zespołu w spokoju i bez komplikacji będzie mogła przejść obowiązkową kwarantannę.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO