Rooney o legendarnych przemowach Fergusona. “Może zabrzmi to banalnie…”
17.03.2020

Wayne Rooney miał okazję w swojej karierze pracować z wieloma dobrymi menedżerami. David Moyes, Jose Mourinho, Louis van Gaal i przede wszystkim Sir Alex Ferguson. Oczywiście to ten ostatni zrobił największe wrażenie na Angliku pomimo kilku trudnych chwil podczas współpracy. Jak dokładnie wyglądało to u Szkota i w jaki sposób motywował graczy?

Przez 13 lat spędzonych na Old Trafford napastnik skompletować pokaźną liczbę trofeów. Pięć mistrzostw Anglii, wiele pucharów i przede wszystkim Liga Mistrzów. Większość z tych sukcesów przypadła na czas pracy Fergusona, który nie pozwalał swoim zawodnikom na wiele. W najnowszym felietonie dla „The Times” piłkarz ujawnił w jaki sposób legendarny trener motywował swoich graczy przed meczami.

– Sir Alex Ferguson był niesamowity – ufał swoim trenerom, ufał swoim zawodnikom. Ludzie zawsze pytają, jak przebiegały jego rozmowy z zespołem. Może zabrzmi to banalnie, ale wiele z tych przemówień brzmiało po prostu: wasza jedenastka jest lepsza od nich, więc wygrajcie ten mecz.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Takie słowa jeszcze bardziej pokazują, jaką charyzmą dysponował Ferguson. Zwyczajne „wyjdźcie na boisko i wygrajcie” wystarczyło, aby zmotywować grupę zawodników, która miała już za sobą pewne sukcesy. Szkoleniowiec wraz z Rooneyem oraz Ronaldo byli bez wątpienia najważniejszymi elementami ówczesnego United, które dominowało na krajowym boisku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO