Oddali swoje testy dla potrzebujących. Piękny gest klubów w obliczu koronawirusa
18.03.2020

Koronawirus przybiera na sile, zwłaszcza w Europie zachodniej i dotyczy niemal wszystkich. Coraz głośniej o zakażonych piłkarzach kolejnych hiszpańskich klubów. Ale w zalewie takich negatywnych informacji, pojawiają się również pozytywne. Tak należy ocenić decyzje władz dwóch klubów z dolnych rejonów tabeli LaLiga – Realu Valladolid i Eibar.

W obu klubach uznali, że dostęp do testów dla potencjalnie zakażonych powinien być równy dla wszystkich. Dlatego zdecydowali się przekazać swój przydział, który był zapewniony przez władze ligi, dla zwykłych obywateli.

David Espinar, dyrektor gabinetu prezydenta Valladolid powiedział, że żaden z piłkarzy Blanquivioletas nie ma symptomów zakażenia koronawirusem. Wg niego, zawodników oraz władz klubu, są ludzie, którzy bardziej potrzebują tych testów niż oni.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Do takich samych wniosków doszły władze Eibaru z panią prezydent Amaią Gorostizą na czele. Żaden z graczy Eibar nie wykazuje symptomów. Zawodnicy od zeszłego piątku siedzą w domowej kwarantannie w Bilbao i San Sebastian, bo tam mieszka większość piłkarzy. Zatem też władze klubu oddały testy na ręce Osakidetzy, czyli instytucji odpowiedzialnej za publiczny system zdrowotnej w autonomii Kraju Basków.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO