Lojalność. Willian może dograć sezon bez konkretnej umowy!
19.03.2020

Przedłużenie rozgrywania sezonu powoduje kilka kłopotów. Jednym z nich są kontrakty piłkarzy. Większość zawodników podpisuje umowy do końca czerwca danego roku. Oznacza to, iż mamy sporą grupę graczy, która od 1 lipca będzie mogła występować w innym zespole. Przy ewentualnym przedłużeniu kampanii, cała sprawa mocno się komplikuje. Willian, czyli zawodnik Chelsea, może grać dla swojej ekipy bez konkretnego kontraktu.

Nie wiadomo, jak kwestie umów rozwiążą poszczególne federacje. Być może prowadzone zostaną krótkoterminowe kontrakty. Z pewnością taki rozwój wydarzeń nie do końca spodoba się piłkarzom, którzy preferują pewną stabilizację.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Niewykluczony jest scenariusz, przy którym poszczególni zawodnicy pożegnają się z zespołem 30 czerwca, nie dogrywając tym samym sezonu (przy ewentualnym przedłużeniu rozgrywek). W tym gronie najprawdopodobniej nie będzie Willian.

Brazylijczyk wyznał bowiem w rozmowie z mediami, iż może grać dla Chelsea, nawet bez konkretnej umowy – Mój kontrakt kończy się w lipcu. Jeśli będę musiał w kolejnym miesiącu grać dla Chelsea, mimo braku umowy, nie będzie to dla mnie problemem. Chcę być lojalny wobec klubu, tak jak klub był lojalny wobec mnie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO