Sezon musi zostać dokończony? Kluby z Premier League mogą stracić ogromne pieniądze!
20.03.2020

Pod znakiem zapytania stoją wszystkie europejskie rozgrywki. Zmagania w poszczególnych krajach zostały zawieszone ze względu na koronawirusa. Powszechna opinia jest taka, iż federacje będą chciały dograć przerwane kampanie. Na tym zależeć będzie także zespołom z Premier League. Według obliczeń, angielskie ekipy mogą stracić ogromne pieniądze.

Niejeden klub znalazł się w nieciekawej sytuacji z powodu pandemii. Sugeruje się, iż w Niemczech kilka drużyn z Bundesligi może zbankrutować, jeżeli rozgrywki nie zostaną dokończone. Patrząc na to, ile zarabiają zespoły z Premier League, angielskie drużyny nie powinny mieć takich problemów. Nie oznacza to jednak, że nie będą stratne.

Według informacji “The Financial Times”, zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej z Anglii mogą stracić nawet 1,25 miliarda euro. Powodami takiego rozwoju sytuacji są oczywiście utracone prawa do transmisji, sprzedaż biletów czy ogólnie pojmowany sponsoring.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Dlatego też, jak donosi “Independent”, zespoły z Premier League będą naciskać na grę, nawet bez kibiców. Najistotniejsze wydaje się bowiem, by dograć sezon. Wtedy wszelkie zobowiązania związane z prawami do transmisji zostałyby spełnione.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO