Ekstraklasa wzorem Premier League. Dłuższa przerwa w rozgrywkach!
20.03.2020

Mogliśmy się jedynie spodziewać, że piłkarze z ekstraklasy nie wrócą do gry na początku kwietnia. Ta data była traktowana tylko jako wstępne zarządzenie w obliczu trudnej sytuacji. Dziś oficjalnie poznaliśmy nowy termin wznowienia rozgrywek. 

Wczoraj do 30 kwietnia swoje spotkania zawiesiła Premier League. Władze ekstraklasy postanowili jednak poczekać dzień dłużej z decyzją o przesunięciu narzuconego wcześniej terminu:

– Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie – czytamy w oświadczeniu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Oznacza to, że rozgrywki na pewno nie ruszą przed 26 kwietnia. Kiedy ostatecznie zawodnicy wrócą do gry? Decyzja związana z nowym terminarzem lub z odwołaniem rozgrywek ma zostać podjęta dopiero za jakiś czas, kiedy na dobre poznamy prognozy dotyczące rozwoju koronawirsa w naszym kraju.

O wstrzymaniu gry w niższych klasach rozgrywkowych do tej daty zapowiedział także za pomocą specjalnego oświadczenia PZPN:

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO