Trzy opcje UEFA na dokończenie sezonu
21.03.2020

Tuż po przeniesieniu EURO 2020 na kolejny rok UEFA wystosowała informację, że krajowe ligi powinny dobiec końca do 30 czerwca. Obecnie jednak trudno sobie wyobrazić, że we Włoszech czy Hiszpanii takie rozwiązanie dojdzie do skutku. Nic zatem dziwnego, że europejska federacja przygotowuje się na najgorszy scenariusz.

Liczba zgonów na półwyspie Apenińskim z dnia na dzień gwałtownie rośnie. Trudno obecnie przypuszczać zatem, że rozgrywki wrócą tam do porządku chociażby na początku maja. Zdajemy sobie sprawę, że do tego czasu ponad miesiąc, ale mimo wszystko koronawirus nie zniknie w tak krótkim czasie. Wczoraj oficjalnie decyzję o zatrzymaniu rozgrywek minimum do 26 kwietnia wydała ekstraklasa, a przedwczoraj zdecydowała o tym Premier League.

UEFA ma zamiar zareagować na takie decyzje, ponieważ zakończenie sezonu do końca czerwca wydaje się mało prawdopodobne. Według informacji francuskiego dziennika L’Equipe, europejska federacja rozważa trzy opcje dotyczące zakończenia rozgrywek:

– 30 czerwca,

– 31 lipca,

– 31 sierpnia.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

UEFA także myśli nad zmianą formatu obecnej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy jeśli zajdzie taka potrzeba. Przy tej trzeciej opcji kolejny sezon zostałby rozpoczęty zapewne dopiero w październiku, co byłoby sporym problemem dla wielu klubów. Obecnie nie ma jednak zbyt wielu opcji na inne rozwiązanie tej sprawy.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO