Benfica przekazała milion euro na walkę z koronawirusem

Władze Benfiki postanowiły zaangażować się w walkę z koronawirusem. Portugalski klub przekazał na ten cel milion euro.

Portugalia była jednym z pierwszych państw w Europie, który z powodu panującej pandemii zawiesił rozgrywki. Skala zakażenia w tym kraju jest spora. Według portalu “Worldometers”, obecnie przypada tam 126 zakażonych na milion mieszkańców. Łącznie w Portugalii wykryto już 1280 przypadków obecności koronawirusa.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W piątek Benfica ujawniła na swojej stronie internetowej, że przekaże milion euro na zakup sprzętu medycznego. Klub postanowił zainwestować w respiratory, maski oraz sprzęt ochronny dla portugalskiej służby zdrowia. Decyzja została podjęta po konsultacji z Radą Miasta Lizbona oraz tamtejszym uniwersytetem.

W naszej historii i tożsamości zawsze było głębokie poczucie solidarności i odpowiedzialności społecznej. Jak wszyscy wiemy, sytuacja jest wyjątkowa i wymaga konkretnych działań i wkładu od nas wszystkich, zwłaszcza tych, którzy stoją na linii przed walką z tak poważną plagą. – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie Benfiki.

Fot. Wikimedia Commons

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO