Fabio Capello: “Muszę być wdzięczny, że nikt w mojej rodzinie nie zachorował”

Włochy to państwo europejskie, które jest najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa. Na łamach magazynu “AS”, głos w sprawie panującej choroby zabrał Fabio Capello.

Według danych portalu “Worldometers”, we Włoszech na tę chwilę wykryto już prawie 54 tysiące zakażeń koronawirusem. Co więcej, liczba zmarłych w wyniku obecności pandemii w tym kraju wynosi blisko pięciu tysięcy. To obecnie najwyższy wynik na świecie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Na temat koronawirusa na łamach “AS” wypowiedział się włoski trener Fabio Capello. Włoski trener obecnie mieszka w szwajcarskim Lugano i jest przejęty tym, jak bardzo COVID-19 rozprzestrzenił się w jego ojczystym kraju.

Muszę być wdzięczny, że nikt w mojej rodzinie nie zachorował. To poważny problem na całym świecie, jednak mieszkańcy Lombardii Bergamo i Brescii zostali bardzo mocno dotknięci – powiedział Capello w rozmowie z Marco Ruizem.

Były szkoleniowiec m.in. Milanu czy Realu Madryt stwierdził również, że decyzja o przełożeniu Euro była słuszna.

–  Nie wiemy, kiedy to wszystko się skończy. Musimy więc przenieść wszystko na przyszły rok, absolutnie wszystko. Nie możesz grać w piłkę, gdy drużyny tym dotknięte. Zacząłem grać pod koniec lat 50., już po wojnie, i niczego takiego nie doświadczyłem.– stwierdził były trener.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO