Wznowienie sezonu w Serie A? Nie wierzą w to już nawet piłkarze
22.03.2020

We Włoszech tylko wczoraj odnotowano ponad 790 zgonów, a ta liczba notorycznie z dnia na dzień rośnie. Nic zatem dziwnego, że piłkarze powoli wątpią w wznowienie sezonu nie tylko w kwietniu, ale także i w maju czy w czerwcu. Głos w tej sprawie zabrał między innymi Javier Pastore.

Premier kraju wczoraj poinformował, że rząd podjął kolejną decyzję, która ma spowolnić tempo rozwoju epidemii. Giuseppe Conte ogłosił, że w całym kraju wstrzymano działalności produkcyjnej niezbędnej dla funkcjonowania społeczeństwa. Nic zatem dziwnego, że futbol od dawna zszedł na dalszy plan. Poinformował o tym także Javier Pastore, który w rozmowie z argentyńskim radiem odparł:

– Zobaczymy, czy zagramy ponownie w tym lub następnym sezonie. Szczerze mówiąc, myślę, że nie będzie można ukończyć sezonu, ponieważ potrzeba co najmniej 20-30 dni treningu, aby być ponownie gotowym do gry. Wszystkie kluby stracą pieniądze, ale myślę, że powrót do miejsca, w którym przerwaliśmy rozgrywki, jest prawie niemożliwy. Oznaczałoby to problemy także dla następnego sezonu. Tymczasem w 2021 roku odbędzie się chociażby EURO czy Copa America, więc jest to pozbawione sensu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Prezes Włoskiego Związku Piłkarzy (AIC), Damiano Tommasi, stwierdził niedawno, że sezon Serie A może zostać wznowiony w maju lub czerwcu. Obecnie jednak są na to małe szanse. Kluby musiałyby rozgrywać głównie spotkania bez kibiców. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się zatem zakończenie rozgrywek.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO