Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Jak wygląda sytuacja Kądziora?
22.03.2020

Cała Europa liczy straty z powodu koronawirusa. Mimo to w Chorwacji pojawiają się inne problemy. Mowa o porannym trzęsieniu ziemi, do którego doszło nad po godzinie 6 lokalnego  czasu. Jego epicentrum znajdowało się konkretnie 7 kilometrów od Zagrzebia. W stolicy Chorwacji doszło do wielu zniszczeń. Między innymi zrujnowane zostały fasady budynków, a w pobliżu miasta doszło do pożarów.

Bałkany są obszarem, w którym często dochodzi do trzęsień ziemi. Wiele z nich nie jest jednak aż tak odczuwalna  i nie wyrządza jakichkolwiek krzywd. Tym razem jednak sytuacja jest bardzo poważna. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 sprawiło, że ludzie masowo zaczęli wybiegać z domów i zapanowała wszechobecna panika. Doszło do krótkiej przerwy w dostawach energii elektrycznej.

Jak to wygląda w kontekście naszego reprezentanta Polski? W rozmowie z „Sportowe Fakty WP” Damian Kądzior stwierdził:

 – Spaliśmy, kiedy to się zaczęło. Trzęsienie ziemi najpierw wyrwało ze snu żonę, a po chwili ja też się obudziłem. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Nikomu nie życzę, żeby coś takiego przeżył. Przez pierwsze 10-15 sekund czułem, że zaczyna się koniec świata. Trzęsienie ziemi było naprawdę odczuwalne. Ze ścian pospadały obrazy, ramki. Wszystko, co stało na półkach, też wylądowało na podłodze. Naczynia w kuchni się potłukły. Łóżko się trzęsło, szyby drgały.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Na całą sytuację natychmiast zareagował klub, który nakazał Kądziorowi opuścić mieszkanie. Na taki sam pomysł wpadły jednak inne osoby, co doprowadziło do ogromnych korków w Zagrzebiu. Cała ta sytuacja ma miejsce oczywiście w obliczu pandemii koronawirusa. Ludzie mają zatem obecnie dwa wielkie problemy na głowie, a domowa kwarantanna w takiej sytuacji jest wręcz niemożliwa.

Piłkarze Dinama otrzymali dodatkowo zakaz wyjazdu z kraju. Powrót Kądziora do naszego kraju wiązałby się z dwutygodniową kwarantanną w Polsce, a także z przejściem podobnego cyklu w Chorwacji.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO