Milan straci trzech kluczowych graczy?
23.03.2020

Z kłopotami natury ekonomicznej z pewnością będą musiały zmierzyć się włoskie zespoły. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych tygodniach Serie A wróciła do gry. Swoje wewnętrzne problemy może mieć Milan. Wszystko za sprawą kontraktów zawodników. Według doniesień mediów, aż trzech dość istotnych piłkarzy może opuścić klub.

Pierwszy z listy graczy z niepewną przyszłością to Zlatan Ibrahimovic. Szwed co prawda ma ważną umowę do końca obecnego sezonu, więc zakończenie krótkiej przygody z Milanem nie powinno zaskakiwać. 38-latek radził sobie po powrocie do Serie A całkiem dobrze, co potwierdzają cztery bramki zdobyte w dziesięciu meczach. Można przypuszczać, że zarząd klubu chciałby skorzystać z opcji przedłużenia kontraktu o kolejne dwanaście miesięcy.

Na taki wariant najprawdopodobniej nie zgodzi się jednak sam napastnik. Według informacji “Tuttosport” Ibrahimovic jest rozczarowany wydarzeniami związanymi z Zvonimirem Bobanem. To właśnie Chorwat w znacznym stopniu odpowiadał za sprowadzenie Zlatana do Milanu w styczniu. 51-latek pożegnał się niedawno ze stanowiskiem w Milanie.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Jak informuje wspomniane źródło, pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Gianluigiego Donnarummy. Włoski bramkarz ma ważną umowę do końca sezonu 2020/2021. Jak na razie, 21-latek nie uzgodnił warunków nowego kontraktu. Oznacza to, iż letnie okno transferowe może być ostatnim momentem dla klubu, by uzyskać odpowiednie pieniądze z tytułu sprzedaży bramkarza. Donnarummą zainteresowanie wykazują takie kluby jak PSG czy Chelsea.

Ważną o rok dłużej umowę z klubem ma Alessio Romagnoli. Milan z pewnością chciałby przedłużyć kontrakt ze swoim podstawowym defensorem. Problem w tym, że Romagnoli inkasuje 3,5 miliona euro rocznie, a ekipa z Mediolanu preferowałaby zredukowanie pensji do 2,5 miliona euro. Reakcja zawodnika na taką propozycję może być oczywista.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO