Nowe kontrakty w Juventusie. Jak wygląda sytuacja Szczęsnego?
23.03.2020

Wojciech Szczęsny od początku poprzedniego sezonu regularnie występuje jako podstawowy bramkarz Juventusu. Mimo to Polak nie może sobie pozwolić na rozgrywaniu wszystkich spotkań w sezonie, ponieważ do roli zmiennika w czerwcu ubiegłego roku zatrudniono Gianluigiego Buffona. Jak się okazuje ta sytuacja nie ulegnie zmianie także w następnej kampanii.

Wszystko za sprawą dojścia do porozumienia z Włochem w sprawie nowej, rocznej umowy. 42-latek w tym sezonie głównie występował w Pucharze Włoch, ale także zebrał siedem występów w Serie A oraz jeden w Lidze Mistrzów. To naturalna polityka szkoleniowców Juventusu, którzy starają się co jakiś czas zmieniać golkiperów.

Pomimo 42 lat na karku, Buffon nie wydaje się jeszcze być gotowy na emeryturę. Jego marzeniem nadal pozostaje zdobycie Ligi Mistrzów, której nadal brakuje mu w bogatym CV. Do tej pory udało mu się zdobyć 9 razy mistrzostwo Serie A oraz kilkanaście krajowych pucharów.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wygląda więc na to, że po raz kolejny Wojtek co kilka tygodni otrzyma wolne i spokojnie przesiedzi mecz na ławce rezerwowej. Zgodnie z doniesieniami „Goal”, nowe kontrakty podpiszą także Giorgio Chiellini i Blaise Matuidi. Obecne umowy całej trójki wygasają 30 czerwca, ale klub nie ma zamiaru się ich pozbywać.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO