Oficjalnie: Finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy przełożone!
23.03.2020

Zawieszenie rozgrywek w Europie trwa w najlepsze. Dziś swoją decyzje na temat całkowitego zawieszenia wydała La Liga, która dołączyła do kilku najlepszych lig na świecie. Do podobnej decyzji dorośli także działacze UEFA informując o przełożeniu finału Ligi Europy oraz Mistrzów.

W obu ligach nadal nie rozegrano 12 z 16 najważniejszych spotkań. Tuż przed rewanżowymi meczami chociażby Realu Madryt z Manchesterem City postanowiono wstrzymać zmagania. W godzinach wieczornych UEFA poinformowała, że przerwa potrwa dłużej.

– W wyniku licznych przypadków koronawirusa w Europie UEFA podjęła dziś formalną decyzję o przełożeniu następujących meczów, pierwotnie zaplanowanych na maj 2020 rok: finału Ligi Mistrzów Kobiet, finału Ligi Europy oraz finału Ligi Mistrzów mężczyzn – czytamy w oświadczeniu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie nowych dat. Grupa robocza powołana w zeszłym tygodniu w wyniku telekonferencji wśród zarządców europejskiej piłki nożnej, której przewodniczył prezydent UEFA Aleksander Ceferin, przeanalizuje dostępne opcje. Grupa rozpoczęła już analizę kalendarza na kolejne miesiące.

Pierwotnie finał LM zaplanowano na 30 maja w Stambule, zaś Ligi Europy cztery dni wcześniej w Gdańsku. Z kolei decydujące spotkanie kobiet miało odbyć się 24 maja w Wiedniu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO