Kolejna liga zawieszona. Pozostała nam już tylko Białoruś
24.03.2020

Z powodu pandemii koronawriusa padają ostatnie piłkarskie bastiony. Do tej pory emocjonowaliśmy się rozgrywkami w Australii oraz na Białorusi. Dziś informację o zawieszeniu ligi wystosowała federacja z tego pierwszego kraju.

Takie postanowienie ma oczywiście związek z rozprzestrzenianiem się COVID-19 i towarzyszy jednomyślnemu wsparciu wszystkich klubów A-League. FFA (australijski związek) dokona przeglądu sytuacji w nadchodzących tygodniach, a kolejna decyzja o przedłużeniu zawieszenia bądź kontynuowaniu gry ma zapaść 22 kwietnia.

Na tym etapie celem Australijczyków jest przełożenie meczów tak szybko, jak to tylko możliwe, aby ukończyć sezon. Kluby i zawodnicy zasugerowali FFA, że będą gotowi do kontynuacji rozgrywek, jeśli rywalizacja będzie mogła zostać wznowiona. Dyrektor generalny FFA James Johnson stwierdził

– Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa dla całej społeczności. Ponieważ każdy kolejny dzień budzi dodatkowe obawy dotyczące bezpieczeństwa, musieliśmy podjąć takie środki zapobiegawcze, przyczyniając się tym samym do zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

– To trudny moment dla zawodników, ponieważ do końca sezonu zabrakło nam kilku tygodni. Jednak zdrowie i bezpieczeństwo naszych fanów, zawodników, wolontariuszy i personelu zawsze było dla nas najważniejsze. Zasadniczo to doprowadziło do zawieszenia rozgrywek. W imieniu zarządu FFA i każdego klubu A-League dziękujemy graczom za pomoc w tych niezwykłych czasach. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić fizyczny i psychiczny spokój dla zawodników i personelu klubu, a ta decyzja oznacza, że ​​podobnie jak większość Australijczyków, mogą teraz wrócić do domu, aby być z rodziną w tym trudnym czasie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO