Piłkarze Wisły Kraków gotowi na obniżkę pensji

Najpierw taką decyzję podjęto w Śląsku Wrocław, teraz w Wiśle Kraków. Piłkarze “Białej Gwiazdy” zgodzili się na obniżkę pensji.

Pierwszym klubem PKO Ekstraklasy, który zdecydował się na obniżkę pensji piłkarzy był Śląsk Wrocław. Decyzja została podjęta z inicjatywy rady drużyny.

W wyniku wspólnie wypracowanego porozumienia, w trosce o stabilność finansową i przyszłość klubu, zawodnicy Śląska Wrocław zgodzili się na zamrożenie znacznej części swoich wynagrodzeń. Tym samym będą otrzymywać od 15% do maksymalnie 30% swoich podstawowych miesięcznych pensji. – możemy przeczytać w oświadczeniu Śląska Wrocław.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Na podobny krok zdecydowała się Wisła Kraków. Klub również zamieścił na swojej stronie oświadczenie piłkarzy i sztabu szkoleniowego w sprawie przyszłych cięć pensji. W imieniu drużyny podpisali się pod nim trener Artur Skowronek i kapitan Jakub Błaszczykowski.

Wisła Kraków jest dla nas, tak samo jak dla setek tysięcy kibiców, czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Pokazaliśmy to zaangażowaniem na boisku, podnosząc się wspólnie ze strefy spadkowej, pokażemy to również poza boiskiem, ponosząc solidarnie część kosztów ogarniającego nas kryzysu.

Zarówno drużyna, jak i sztab szkoleniowy wyrażają gotowość do uczestnictwa w programie oszczędnościowym w zakresie ustalonym z władzami Klubu i władzami polskiej piłki.

Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie zasad walki z epidemią. Zostańmy w domu! Im bardziej zdyscyplinowani będziemy dzisiaj, tym szybciej zdusimy rozprzestrzenianie się wirusa i tym szybciej będziemy mogli wrócić na boiska. – możemy przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie Wisły Kraków.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO