Kolejny niewypał transferowy rozwiązał kontrakt z Rakowem

 

Kolejny piłkarz pożegnał się z Rakowem. Andrija Luković rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron.

Gdy 25-latek trafił do klubu z Częstochowy, mógł być uważany za wzmocnienie. Przed transferem rozegrał blisko 100 meczów w serbskiej ekstraklasie. Poza tym przez jakiś czas trenował w PSV Eindhoven, choć nigdy nie zadebiutował w pierwszym zespole. Raków zapłacił za niego jednak 250 tysięcy euro, dlatego można było się spodziewać po nim trochę więcej.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Andrija Luković otrzymał tylko siedem szans gry od Marka Papszuna. Trzykrotnie wystąpił w pierwszym składzie w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, jednak można stwierdzić, że nie błyszczał. W zasadzie zaliczył tylko jeden udany występ, gdy Raków pokonał 3:0 Lechię Gdańsk, a Serb otrzymał szansę, gdyż Petr Schwarz nie mógł wtedy zagrać.

W 2020 roku Luković ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej Rakowa. Widać, że Serb wypadł z walki o pierwszy skład, stąd decyzja o rozwiązaniu umowy.

25-letni pomocnik to drugi piłkarz, który pożegnał się z Rakowem w ostatnim czasie. Wcześniej odszedł z klubu Bryan Nouvier, który również trafił do Polski podczas letniego okna transferowego.

Fot. Raków Częstochowa

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO