Sławomir Peszko wygrał sprawę i rozwiązał kontrakt z Lechią Gdańsk!
26.03.2020

Dobiegła końca przygoda Sławomira Peszki z Lechią Gdańsk. Od jakiegoś czasu, zawodnik nie otrzymywał pensji, dlatego piłkarz złożył oświadczenie o rozwiązaniu kontraktu z winy klubu. Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych rozpatrzyła sprawę na korzyść wielokrotnego reprezentanta Polski. 

Od kilku tygodni sytuacja Peszki w zespole wydawała się klarowna. 35-latek podobnie, jak Rafał Wolski, Artur Sobiech i Błażej Augustyn nie otrzymywali należytego wynagrodzenia. Z zespołem na zasadzie transferu pożegnał się Sobiech. Wolski z kolei rozwiązał kontrakt na początku marca z winy Lechii. Tą samą drogą podążył Sławomir Peszko.

Doświadczony gracz może zatem poszukiwać nowy klub. Nawet przy podpisaniu umowy z inną ekipą, Lechia Gdańsk będzie zobowiązana do zapłaty zaległej pensji. Nadal jednak nie pojawił się oficjalny komunikat w sprawie rozwiązania kwestii wynagrodzenia.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Peszko w Lechii występował od 2015 roku. W trakcie kampanii 2018/2019, Sławomir spędził drugą część sezonu na wypożyczeniu w Wiśle Kraków. Po kilku miesiącach, 35-latek wrócił do Gdańska. W obecnym sezonie, Peszko wystąpił w 18 ligowych spotkaniach, zdobywając 3 bramki oraz 2 asysty.

Na ten moment nie jest znana przyszłość zawodnika. Swego czasu, 35-latek był łączony z Widzewem Łódź. Trudno jednak powiedzieć, czy w dobie kryzysu, ekipa z II ligi zdecyduje się na tak kosztowne wzmocnienie.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO