Dylemat Realu Madryt. “Królewscy” postawią na wychowanka albo go stracą?
29.03.2020

Z czym kojarzy się Real Madryt? W XXI wieku większość osób powiedziałaby, że z olbrzymimi transferami, polowaniem na największe światowe gwiazdy i kolejnymi wersjami “Galacticos”. W ostatnich latach ten trend zaczął się zmieniać, jednak to wcale nie znaczy, że jest łatwiej…

“Królewscy” przestali prześcigać się w biciu kolejnych rekordów, o czym najlepiej świadczy fakt, że najdroższym nabytkiem klubu wciąż jest pozyskany niemal siedem lat temu Gareth Bale (nieco droższy od Edena Hazarda). Real stara się myśleć o przyszłości, stawiając na zawodników młodych i obiecujących, także tych ze swojej szkółki.

Do tego grona należy Achraf Hakimi – prawy obrońca, który spędza właśnie drugi rok w Borussi Dortmund na zasadzie wypożyczenia. Ogromny rozwój 21-latka sprawił jednak, że w jego kierunku spogląda nie tylko Real Madryt, ale i inne uznane europejskie marki, które chętnie by go pozyskały. Wszystko leży oczywiście w rękach “Los Blancos”, ale to nie znaczy, że wiemy na czym stoimy.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

– Trudno było opuścić Real Madryt, ale jeśli nie masz szans na grę, lepiej poszukać miejsca, w którym dostanie się więcej minut. Przede wszystkim chciałbym wciąż grać – powiedział niedawno Hakimi w rozmowie z “El Chiringuito”.

Oczywiście – Marokańczyk dodał też, że najchętniej wróciłby do Realu, ale jeśli “Królewscy” i Zinedine Zidane nie będą w stanie zagwarantować 21-latkowi odpowiednio liczby minut, ten może zmienić klub. Na jaki? Wiele wskazuje na to, że do wyścigu dołączyła właśnie londyńska Chelsea. Teraz to od macierzystego klubu obrońcy zależy, co wybiorą – sprzedaż, czy postawienie na młodość…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO